Udrażnianie rur domowymi sposobami

Udrażnianie rur czasem może udać się bez konieczności wzywania pogotowia kanalizacyjnego. Warto wiedzieć jak przeprowadzić udrażnianie rur domowymi sposobami. Tak więc zaczynajmy!

Spirala

Nazywana często żmijką, jest jednym z pierwszych skojarzeń dla wielu osób kiedy wspomni się o zatkanej rurze. W przypadku najprostszych żmijek, wsadzamy do zatkanej rur końcówkę z ostrzami. Następnie wpychamy ją coraz głębiej kręcąc przy tym uchwytem na drugim końcu spirali. Metoda ta wydaje się być najskuteczniejsza ze wszystkich dostępnych za parę złotych dla każdego. Jednak niesie ona za sobą pewne ryzyko, a mianowicie możemy uszkodzić rurę. Tutaj musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy gotowi na ewentualne konsekwencje. Opinie są różne i każdy musi tu podjąć własną decyzję.

Przepychacz sanitarny

przepychacz sanitarny

To proste narzędzie zna chyba każdy. Jego działanie jest nawet prostsze niż wygląd. Przytykamy gumowy kielich do wylotu zatkanej rury i na przemian dociskamy do zassania i odciągamy. Wytworzone w ten sposób podciśnienie porusza „treścią” rury i czasem umożliwia to przywrócenie jej drożności. Tutaj już bez ryzyka uszkodzenia czegokolwiek.

Czyszczenie syfonu

Często zdarza się, że zator nie jest schowany głęboko a jedynie kilkanaście centymetrów pod otworem, przez który spływa woda. Wystarczy dostać się do syfonu odkręcić i wyjąć z niego nagromadzone zanieczyszczenia. Jest zadziwiające jak często taka mała interwencja okazuje się skuteczna. Czasem powodem niedrożności w kuchennym zlewie nie muszą być ciała stałe a olej wylewany tam na przykład po smażeniu. Jeśli wlejemy go wystarczająco dużo to odpływ ulegnie zatkaniu. W takim przypadku czyszczenie syfonu zda egzamin.

Preparaty chemiczne

Ostatnia kategoria przypada wszystkim specyfikom dostępnym w sklepach, które na skutek chemicznych reakcji doprowadzą do udrożnienia rury. Należy zwrócić uwagę na dobór preparatu do własnej instalacji tak by substancja wyżarła jedynie przyczynę zatoru a nie nasze rury. Część z tych preparatów może zostać użyta w celu profilaktyki systemu kanalizacyjnego. Warto jedna nadmienić niewątpliwy minus tej metody – ujemny wpływ na środowisko.

Podsumowując udrażnianie rur domowymi sposobami może być skuteczne. Jedne metody są prostsze inne wymagają niewielkiego nakładu finansowego. Jeśli jednak nie uda się domowymi sposobami to zapraszamy do kontaktu +48606393039 lub kontakt@przetykanierur.pl.