Udrażnianie kanalizacji – spirala

Udrażnianie kanalizacji spiralą, jest chyba jedną z bardziej znanych metod. Najczęściej mamy na myśli tzw. „żmijkę”, której zasada działania jest niezwykle prosta. Jeden koniec wsadzamy do zatkanej rury, z drugiej strony zaczynamy kręcić tą spiralą i wpychać coraz głębiej. I już. To wszystko!

Spirala elektryczna używana do udrażnianie kanalizacji

Pomimo swojej prostoty istnieje bardzo wiele typów takich spiral. Mogą się one różnić między sobą:

  • długością
  • średnicą
  • zakończeniem roboczym spirali
  • napędem
  • materiałami, z których została wykonana – jakością

Warto pamiętać o zasadzie, że spirala do przetykania rur powinna mieć długość większą od tej dzielącej, (przykładowo) umywalkę od pionu.Istotne bowiem jest aby móc dotrzeć jak najgłębiej – nigdy nie wiadomo, w którym dokładnie miejscu nastąpił zator.

Spirala elektryczna do udrażniania rur

Pogotowie kanalizacyjne Spec-Trans jest wyposażone elektryczną wersję takiej właśnie spirali. Silnik wykonuje za nas część z obracaniem spirali, dlatego cały proces udrażniania kanalizacji jest szybszy i skuteczniejszy. Dzieje się tak po pierwsze z powodu szybkości obrotów jak również dzięki ich ciągłości – nie ukrywajmy że ręka czasem może się zmęczyć. Jedynym zmartwieniem operatora jest zmiana kierunku obrotów aby pomóc, przyczynie zatoru, wydostać się z rury. Dzięki zmiennym głowicom możemy „rozwiercić” każdy rodzaj zatoru. Czasem jest to kluczowy czynnik do osiągnięcia sukcesu. Można postąpić słusznie na każdym etapie udrażniania rur i ponieść klęskę – przez niedopasowanie rodzaju głowicy do typu zatoru. Najczęściej w zaciszu własnego domu posiadamy jedną spiralę, o ile w ogóle, i brak sprzętu potrzebnego do zidentyfikowania przyczyn i lokalizacji powstałego zatoru. Z tego powodu warto wezwać profesjonalne pogotowie kanalizacyjne, które ma do dyspozycji kamery do monitorowania rur jak również większą gamę możliwości jeżeli chodzi o głowice.

Działamy 24 godziny 7 dni w tygodniu, masz pytania o udrażnianie kanalizacji? Masz zatkaną rur? Zapraszamy kontakt@przetykanierur.pl lub +48606393039.

Jeśli jesteś zainteresowany informacją jak zbudowana jest taka spirala to zapraszamy do artykułu Castoramy.