Metoda WUKO

Przetykanie rur u jednego z naszych klientów

Szukając pogotowia kanalizacyjnego, które mogłoby pomóc w awarii naszego systemu rur często można spotkać się z frazą: „przetykanie rur metodą WUKO”. Ale czym jest ten tajemniczy skrót? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. WUKO to skrót od Wytwórni Urządzeń Komunalnych. Firma ta ma siedzibę w Łodzi i powstała w 1955 roku. Jakość produkowanego sprzętu doprowadziła do zdominowania rynku sprzętu do specjalistycznych usług kanalizacyjnych i przyjęcia terminu metoda WUKO do codziennego żargonu. Aktualnie używa się tego zwrotu w związku ze wszystkimi pracami związanymi z czyszczeniem ciśnieniowym kanalizacji, przy użyciu wyspecjalizowanych pojazdów.

Metoda WUKO

Metoda WUKO to metoda hydro-dynamiczna czyszczenia wszelkiego rodzaju rur. Polega ona na wprowadzeniu do rur specjalnego przewodu zakończonego dopasowaną do rodzaju zanieczyszczenia dyszą. Następnie z dyszy pod bardzo wysokim ciśnieniem wystrzeliwuje woda usuwając przy tym wszelkie zanieczyszczenia w tej rurze. Później wszystko ląduje w studni rewizyjnej. Do jednych z najbardziej skutecznych zalicza się dysze rotacyjne, które potrafią rozbijać nawet stare osady wapienne. Dzięki temu, że w procesie tym używana jest woda cały zabieg jest neutralny dla środowiska. Przetykanie rur tym sposobem to właściwie jedno z lepszych rozwiązań.

Bardzo istotnym elementem wyposażenie każdego pogotowia kanalizacyjnego jest sonda wideo, dzięki, której można dokonać inspekcji kanalizacji. Poza dokładną lokalizacją zatoru pomaga ona w ustaleniu jaki materiałem zatkana jest rura. Aby cały czyszczenie rur przebiegło bezpiecznie dla kanalizacji, pracownicy pogotowia kanalizacyjnego muszą wykazać się również wiedzą z zakresu doboru właściwego ciśnienia do każdej instalacji, tak by usunąć osad i nie uszkodzić instalacji.

Z biegiem czasu używanie takiego sprzętu stało się standardem. Jest to najczęstszy sposób na radzenie sobie z uciążliwymi blokadami. Wymaga ona niestety sporych nakładów finansowych dlatego zakup takiego sprzętu jest zupełnie nieopłacalny dla pojedynczych gospodarstw domowych. Stąd najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pogotowia kanalizacyjnego i za ułamek ceny udrożnienie kanalizacji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.