Monitoring kanalizacji

W czasie wizyt u klientów często monitoring kanalizacji wspomaga nasze działania i skuteczność. Szczególnie w przypadkach kiedy klienci skarżą się na częste zatykanie rur i kanalizacji. Nasza ekipa wyposażona jest w specjalną kamerę, dzięki której możemy szybko zlokalizować źródło problemu. Tak było na przykład w gabinecie masażu gdzie zatkana była rura odpływowa. O tym przypadku krótko pisaliśmy tutaj. Dzięki wykonanemu przeglądowi rur okazało się, że przede wszystkim przyczyna leży w źle zaprojektowanej instalacji kanalizacyjnej. Na szczęście udało się udrożnić rury.

Tak więc, kiedy często masz problem z odpływem czy zatkaną rurą, a domowe sposoby na przetykanie rur nie przynoszą zamierzonego efektu – zadzwoń po Pogotowie Kanalizacyjne i poproś też o inspekcję kanalizacji. Zrobimy przegląd rur za pomocą kamery inspekcyjnej i ustalimy czy instalacja jest prawidłowo wykonana, czy nie wystąpiły jakieś poważne usterki i czy ostatecznie to tylko zator lub zwężenie światła przewodów przez zalegające odpady.

monitoring kanalizacji
Inspekcja kanalizacji

Nasz podręczny zestaw idealnie nadaje się do monitoringu mniejszych rur odpływowych, m.in. występujących przy kuchennych zlewozmywakach, umywalkach czy toaletach. Czyli tam gdzie średnica rur mieści się w granicach fi 50 do 160mm i są one nie dłuższe niż 30m.

Czy warto wykonywać monitoring kanalizacji?

Największymi zaletami inspekcji rur odpływowych są:

  • ustalenie przyczyny powstawania awarii kanalizacyjnych
  • sprawdzenie stanu technicznego instalacji
  • dokładna lokalizacja zatoru lub uszkodzeń.

Monitorowanie kanalizacji wykonujemy głównie kiedy awarie występują cyklicznie, dzięki temu często możemy oszczędzić ciągłych nieprzyjemnych sytuacji związanych z zatykaniem rur. Najczęściej występujące awarie kanalizacyjne to: problem z uszczelkami, nieszczelne połączenie rur, zagnieceniem (odkształceniem) rur, nieprawidłowe spadki, lub zator – ciała stałe. Dlatego dobrze przed przetykaniem rur wykonać monitoring kanalizacji i zlokalizować uciążliwy problem z odpływem, lub uniknąć większych awarii.

Dbanie o prawidłowy stan instalacji w budynkach jest bardzo ważny. Już niedługo damy kilka wskazówek jak prawidłowo dbać o instalacje kanalizacyjną i jakich błędów nie popełniać, aby wszystko działało jak należy.

Monitoring kanalizacji – obszar działania

Spec Trans Pogotowie Kanalizacyjne swoje usługi związane z inspekcją kanalizacji, czyszczeniem i udrażnianiem rur świadczy na terenie województwa małopolskiego przede wszystkim na terenie takich miast jak: Kraków, Wieliczka, Bochnia, Brzesko, Myślenice, Limanowa, Nowy Sącz, Nowy Targ, Rabka. Więcej na ten temat pisaliśmy nie dawno we wpisie – „Nasz obszar działania”.

Zapraszamy do kontaktu!

Spec Trans Pogotowie Kanalizacyjne – przetykanie, udrażnianie, czyszczenie kanalizacji.

+48 606 393 039

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.