Frezowanie kominów i rur

Działamy 24 godziny 7 dni w tygodniu.
Zawsze kiedy nas potrzebujesz!

Frezowanie rur

Frezowanie rur to doskonała metoda na zwiększenie światła przewodu, ale również możliwość odetkania rur zablokowanych twardym dużym przedmiotem/materiałem niemożliwym do usunięcia innymi metodami dostępnymi na rynku. Dzięki specjalnemu wiertłu możemy po prostu przewiercić się przez przeszkodę.

frezowanie kominów i rur

Czyszczenie kominów

Bardzo podobnie sprawa ma się z frezowaniem przewodów kominowych. Tu również można sobie zaoszczędzić drogiego i kłopotliwego remontu komina, który przestał być wydajny. W prosty, bezinwazyjny sposób rozwiercamy komin i po kilku godzinach pozostaje cieszyć się sprawnym przewodem kominowym.

Kiedy konieczne jest frezowanie komina?

Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, każdy właściciel domu czy innego obiektu, w którym znajduje się instalacja grzewcza ma obowiązek zadbać o czystość komina i jego drożność. Oczywiście istnieją domowe metody na wyczyszczenie szybu kominowego, ale co jeśli to nie wystarcza? Co w momencie kiedy dochodzi do nadmiernego odkładania się sadzy i powstają trwałe złogi sadzy szklistej oraz smoły? Skutkuje to niebezpiecznym przewężeniem komina. Wtedy czyszczenie przez kominiarza jest już niemożliwe. 

Frezowanie komina wykonuje się kiedy:

  • należy oczyścić komin ze złogów
  • następuje wymiana systemu ciepłowniczego na bardziej wydajny, a przekrój komina jest do tego zbyt mały
  • wystąpiły szczeliny lub pęknięcia przewodu kominowego.

Czym jest frezowanie komina?

Frezowanie komina jest bezinwazyjną metodą czyszczenia, udrażniania czy poszerzania komina. Polega na szlifowaniu wewnętrznej powierzchni komina w celu oczyszczenia kanału ze spalin i sadzy, co doprowadza do poszerzenia średnicy przewodu kominowego. Dzięki temu dochodzi do poprawienia jakości przepływu spalin. Czynności tej nie można wykonać samodzielnie, gdyż odbywa się ona przy pomocy profesjonalnych urządzeń takich jak frezarka czy wiertnica. Wysoka prędkość obrotowa i stopniowe zwiększanie średnic zapobiega uszkodzeniom budynku oraz komina. Użycie tych specjalistycznych maszyn wymaga dużej wiedzy i doświadczenia fachowca. Tylko to pozwoli na skuteczne wyczyszczenie komina bez niechcianych skutków ubocznych. Taką samą metodę wykorzystujemy przy frezowaniu rur. Czasem złogi zmniejszają światło przewodu i powodują zator, często też rura zapycha się jakimś twardym odpadem/materiałem. Dzięki tej metodzie frezowanie kominów i rur jest dla nas bardzo proste!

Regeneracja starych kominów

Czy każdy komin nadaje się do frezowania? Niestety nie ma tu konkretnej odpowiedzi, a każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Ponieważ jest to zabieg, który niejednokrotnie należy wykonać, aby system grzewczy nie zagrażał zdrowiu i życiu użytkowników budynku. Kiedy wystąpią oznaki, które będą wskazywać na niedrożność systemu kominowego należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi fachowcami. Jeśli pomoc kominiarska będzie niewystarczająca – zadzwoń i umów się z nami na frezowanie komina. Jest to gwarancja bezpiecznej i bezproblemowej pracy systemu grzewczego.

Jak uniknąć drogiego remontu komina?

Jak uniknąć drogiego remontu komina? Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest prawidłowe dbanie o czystość przewodu kominowego. I przez nieumiejętne palenie w piecu czy spalanie śmieci przyspieszany jest proces odkładanie się szkodliwych osadów i zwężenie światła komina. Do tego zmienne temperatury na które komin jest narażony oraz nieregularne czyszczenie komina. Czynniki te znacznie szybciej sprawiają że zwęża się jego przekrój. Przede wszystkim należy pamiętać o częstszych wizytach kominiarskich. A kiedy zauważymy nadmierne odkładanie się sadzy, najlepiej skorzystać z bezinwazyjnej metody – frezowanie komina. Dzięki temu możemy zapobiec dalszego niszczenia przewodu kominowego, a co za tym idzie unikniemy drogiego remontu.

Frezowanie komina. Rozwiercanie komina. Frezowanie komina Kraków. Rozwiercanie komina Kraków. Frezowanie rur. Frezowanie rur Kraków. Czyszczenie kominów. Czyszczenie komina.

Nasza siedziba

Bilczyce 115, 32-420 Gdów

Godziny otwarcia

24h/7

Zadzwoń

+48 606 393 039