Czyszczenie szambA

W szerokim zakresie usług naszego Pogotowia Kanalizacyjnego jest czyszczenie szamba. Często ta usługa mylona jest z asenizacją – odbiorem i wywozem nieczystości płynnych. Asenizacja jest obowiązkiem każdego użytkownika, który korzysta z bezodpływowych zbiorników na ścieki. Najczęściej użytkownicy wybierają szamba betonowe. Należy pamiętać, że nie wolno robić tego we własnym zakresie. Wywozem nieczystości płynnych powinna zajmować się wyspecjalizowana firma utylizacyjna z odpowiednimi uprawnieniami. Pamiętajcie, że zbiornik fermentacyjny zawiera płynne i stałe odpady, które podlegają procesom chemicznym i biologicznym wytwarzając groźne opary.

czyszczenie szamba czyszczenie separatów
usługi Pogotowie kanalizacyjne, czyszczenie rur
czyszczenie szamba
Po wywiezieniu nieczystości płynnych zbiornik powinien być regularnie czyszczony. Na dnie szamba betonowego oraz w rurach zostają gęste odpady. Również w trakcie użytkowania kanalizacji w rurach odpływowych zbiera się osad, który doprowadza do zmniejszenia światła przepływu, a w skrajnych przypadkach do zatkania rury. Tak więc bardzo ważnym punktem w dbaniu o kanalizację jest właśnie jej dokładne czyszczenie i udrażnianie. Zaniedbanie zbiornika wpływa niekorzystnie na jego stan techniczny, który może być przyczyną sporych kosztów.
W sprzedaży aktualnie dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają rozbić powstający osad. Korzystając z takich środków należy dobrze zapoznać się z ich specyfikacją, oraz pamiętać o odpowiednim korzystaniu z kanalizacji. To znaczy uważać na to jakich środków czystości używamy w domu aby nie kolidowały z preparatami do rozpuszczania osadu w szambie. Stosowanie preparatów pomaga w oczyszczaniu szamba, niwelując częściowo narastające zanieczyszczenia na dnie zbiornika. Dlatego pomimo korzystania z dostępnych środków zaleca się użytkownikom przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szamb regularne czyszczenie zbiorników. Dzięki temu możemy poprawić komfort użytkowania niwelując nieprzyjemne zapachy, oraz utrzymując w zbiorniku odpowiedni poziom pożytecznej flory bakteryjnej.

W zakresie usług jakie oferujemy znajduje się:

  • czyszczenie szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków
  • serwis i czyszczenie przepompowni ścieków
  • czyszczenie separatorów i osadników
  • udrażnianie i czyszczenie kanalizacji sanitarnych i deszczowych
  • przetykanie i udrażnianie rurociągów

Jako pogotowie kanalizacyjne działamy 24h na dobę. Jesteśmy elastyczni i staramy się dopasować do indywidualnych potrzeb naszych Klientów, zapewniając dogodny termin zarówno na odbiór i wywóz nieczystości płynnych jaki i czyszczenie zbiorników fermentacyjnych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy na nasz profil na facebook’u. 

Nasza siedziba

Bilczyce 115
32-420 Gdów

Godziny otwarcia

24h/7

Zadzwoń

+48 606 393 039