Kraków, Wieliczka, Myślenice, Dobczyce, Łapanów, Bochnia, Limanowa i okolice.

+48606393039

Działamy 24 godziny 7 dni w tygodniu.
Zawsze kiedy nas potrzebujesz!

Istnieje wiele sposobów na udrażnianie rur. Może się to wydawać oczywiste jednak chcielibyśmy przybliżyć nieco ten temat. Domowe metody, chemiczne, mechaniczne wszystkie znajdują swoje zastosowanie w jakimś zakresie. Jednak kiedy dochodzi do poważniejszego przytkania się kanalizacji najlepiej sięgnąć po nieco większy kaliber. Dlatego chcielibyśmy podzielić się z Wami dwoma metodami, które sami wykorzystujemy każdego dnia. Pierwsza z nich to potocznie nazywana metoda WUKO – to najskuteczniejsza metoda. Druga polega na wykorzystaniu efektu wysokiego podciśnienia, niezwykle przydatnego w instalacjach wewnątrz budynków.

Udrażnianie rur: Metoda WUKO

Czyszczenie WUKO inaczej technika ciśnieniowa lub hydrodynamiczna. Określenie „WUKO” pochodzi od specjalistycznych pojazdów, wyposażonych w pompę tłoczącą wodę pod dużym ciśnieniem. Do urządzenia podłączony jest wąż, który posiada głowicę dopasowaną do średnicy rur i rodzaju zanieczyszczeń. W metodzie WUKO korzysta się np. z dysz rotacyjnych, dzięki którym można rozbijać nawet stare osady wapienne czy usuwać korzenie. Cała metoda udrażniania rur polega na wprowadzeniu węża, wraz z odpowiednio dobraną do kanalizacji głowicą a następnie uruchomienie pomp, dzięki której woda wystrzeliwana pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem. Takie warunki doprowadzają najpierw do  rozdrobnienie, a następnie do wypłukania nieczystości rozbijając zatory z osadów, papierów, włóknin jak również innych odpadów. Zanieczyszczenia trafiają do studni rewizyjnej skąd usuwane są ręcznie lub próżniowo. Jest to sposób, który sprawdza się w najcięższych przypadkach. Chcemy tylko podkreślić, że w całym czyszczeniu kanalizacji tą metodą używamy tylko i wyłącznie wody. Oznacza to 100% bezpieczeństwa dla środowiska.

Pojazd do przetykania rur
Pojazdy pogotowia kanalizacyjnego
Sprzęt do udrażniania rur, usługi asenizacyjne

Przetykanie rur: Metoda wysokiego podciśnienia

Do oferty wprowadziliśmy nową metodę przetykania rur wysokim podciśnieniem – w przypadkach gdy spirala elektryczna nie spełniła swojej funkcji. Dzieje się tak z powodu małej średnicy rury oraz dużej ilość zakrętów blokujących spiralę (np. kuchnia, łazienka). Dlatego też nasza nowa metoda udrażniania rur daje najlepszą skuteczność bez brudzenia i przykrych zapachów. Tym razem korzystamy z podciśnienia i dla lepszego zobrazowania czym ono jest proszę przywołać obraz pracującego odkurzacza. Wytwarza on ciąg, dzięki któremu z łatwo i przyjemnie możemy posprzątać zabrudzenia z podłogi. Dochodzi jednak czasem do sytuacji gdzie jakiś większy kawałek materiału przytyka główną rurę i wtedy odkurzacz zaczyna strasznie wyć. Otóż właśnie w ten sposób wytwarza się w rurze podciśnienie. Oczywiste jest, że sprzęt do przetykania rur jest lepiej przystosowany do tworzenia podciśnienia niż odkurzacz. Tak więc najpierw pierwszą czynnością jest podpięcie pompy i wytworzenie wystarczającej siły aby odetkać rurę. Kolejnym krokiem jest czyszczenie kanalizacji przy pomoc mniejszych wężyków.

Jesteśmy świadomi jak bardzo istotne jest aby awarie systemu kanalizacji były usuwane jak najszybciej. Dlatego też uruchomiliśmy pogotowie kanalizacyjne działające całą dobę, tak aby sprostać Państwa oczekiwaniom o każdej porze dnia i nocy. Jesteśmy dumni z jakości naszych usług oraz naszych pracowników, którzy poza skutecznym przetykaniem rur zadbają również o wyśmienitą obsługę klienta.

Udrażnianie rur. Przetykanie rur. Udrażnianie rur Kraków. Przetykanie rur Kraków. Pogotowie kanalizacyjne. Pogotowie kanalizacyjne Kraków.

Nasza siedziba

Bilczyce 115, 32-420 Gdów

Godziny otwarcia

24h/7

Zadzwoń

+48 606 393 039